Advantix Caini 25 - 40 kg, 1 pipeta
A fost adaugat cu succes in cosul tau de cumparaturi!
Cod produs: 150225
Advantix
Informatii Advantix Caini 25 - 40 kg, 1 pipeta
Compozitie: imidacloprid : 400mg/ml; permetrina : 500mg/ml; N-Metilpirolidona (solvent): 484mg/ml.
Calea de administrare: aplicare externa pe piele.
Metoda de administrare: scoateti pipeta cu doza unica din pachetul protector. Tineti pipeta cu doza unica in pozitie verticala, scoateti capacul, si cu ajutorul lui perforati pipeta. Se face o carare in parul animalului intre omoplati si se aplica continutul pipetei pe piele, fara a se masa. Puneti varful pipetei cu doza unica pe piele si presati pipeta de mai multe ori pentru a goli continutul direct pe piele in mai multe locuri pe spate.
Contraindicatii: produsul nu se utilizeaza la caini cu varsta sub 7 saptamani. Nu se foloseste la pisici deoarece poate fi letal pentru acestea. Nu se utilizeaza la cainii care au leziuni pe piele.
Nu se va fuma, manca sau bea apa in timpul manipularii acestui produs. Evitati contactul produsului cu ochii sau gura.
Reactii adverse: in cazuri rare poate aparea sensibilitate dermica, prurit, alopecie si eritem in locul in care a fost aplicata pipeta, reactii care vor disparea in scurt timp fara a fi necesar un tratament. In cazul unei ingerari accidentale cainele poate prezenta semne neurologice precum apatie si tremuraturi. Se va aplica tratament simptomatic de catre medicul veterinar.
Recomandari privind administrarea corecta: intervalul minim dintre tratamente este de 4 saptamani. Tratamentul lunar este recomandat pe tot parcursul anului.
Timp de asteptare: nu este cazul.
Precautii speciale pentru depozitare: a nu se lasa la vederea si indemana copiilor. A se pastra in ambalajul original pentru a fi protejat de lumina.
Daniela Craioveanu
Acum 2 ani
Achizitie verificata
Super eficient. Recomand utilizarea.
Nicolae Micu
Acum 8 luni
Achizitie verificata
Niste mizerii ...am luat advantix și i-am pus a ametit un pic puricii ...apoi am pus și zgarda foresto ..după o saptamana l-am spălat cu șampon tropiclean maximum strength ...câinele meu tot are purici ...am filmare cu puricele la zgarda...tot ce am cumpărat de aici sunt făcături mizerabile
Administrator, Acum 8 luni
Conform prospectului celor 2 produse folosite de dumneavoastra eficienta produselor scade la un contact prelungit cu apa sau in cazul unui samponari excesive. In cazul produsul Advantix, conform prospectului, se recomanda ‘’ În cazul în care se produce expunere prelungită la apă eficacitatea produsului scade. Chiar şi în acest caz nu trebuie tratat mai frecvent de o dată pe săptămână. Dacă este necesar ca animalul să fie spălat cu şampon este bine ca Advantix soluţie spot-on pentru câini să fie aplicat după două săptămâni pentru a se asigura eficacitatea produsului.’’ Si in cazul reinfestarilor ’’ Pentru purici proveniţi din mediul înconjurător al animalului se recomandă utilizarea adiţională a unui produs corespunzător pentru tratamentul împotriva puricilor adulţi şi a stadiilor lor de dezvoltare.’’ In cazul zgarzii Foresto prospectul mentioneaza urmatoarele aspecte: ’’ Produsul este rezistent la apa; ramane eficient daca se uda. Cu toate acestea, expunerea pelungita, si intensa la apa si samponarea excesiva ar trebui sa fie evitate, deoarece durata de activitate poate fi redusa. Zgarda Foresto se pune destul de stransa in jurul gatului cainelui, in asa fel incat sa fie in contact cu pielea si sa mai intre 2 degete intre zgarda si piele. In cazul unei infestari masive a mediului in care traieste animalul este necesara inclusiv aplicarea unor solutii speciale care sa omoare parazitii din mediu. Din pacate au existat mai multi factori : infestatia masiva din mediu si samponarea cainelui, care au dus la diminuarea eficientei produselor. Ne pare rau pentru situatia neplacuta! Va multumim!
Camelia
Acum 7 luni
Achizitie verificata
Folosesc acest produs de peste 12 ani, cu aplicatii la fiecare 3-4 saptamani, iar in tot acest timp nu am vazut nici macar o singura capusa pe cainii mei, de purici nici nu poate fi vorba! Nu l-as inlocui nici macar de curiozitate cu un altul.
Daniela Craioveanu
Acum 2 zile
Achizitie verificata
Nu, chiar este un produs care merită toți banii. De ce faceți baie la câine, doar nu este de pluș. Vedeți care este motivul din care nu mor pureci. De murit, mor, dar de unde se îngustează cu alții. Eu tot de aici îmi cumpăr ce am nevoie și sunt mulțumită.
Copyright © 2021 PentruAnimale.ro - Toate drepturile rezervatee-commerce by Gomag © 2021 pentruanimale.ro - Privacy - Terms - Blog